Misja Ośrodka Kaznodziejskiego

Głosimy – Inspirujemy – Wspieramy

Nasza misja

Święty Dominik przekazał nam niezwykły dar – łaskę głoszenia Słowa. Od ośmiuset lat nie ustajemy w głoszeniu Ewangelii wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby, aby słowo Boga było słyszane i przynosiło uzdrowienie. Dzielimy się radością głoszenia Dobrej Nowiny, uczestniczymy w ewangelizacyjnej misji Kościoła, inspirujemy i towarzyszymy kaznodziejom w rozwoju oraz odnajdywaniu pasji głoszenia. Z mocą Słowa docieramy wszędzie tam, gdzie rodzi się pragnienie żywej wiary.

Jak działamy?

Dominikański Ośrodek Kaznodziejski jest wspólnotą braci kaznodziejów. Wyruszamy z posługą Słowa na rekolekcje, misje oraz dni skupienia. Głosimy Ewangelię w parafiach, we wspólnotach zakonnych i świeckich, a także wśród księży, których zapraszamy również na warsztaty kaznodziejskie. Badamy dominikańską tradycję  i współczesny dyskurs kaznodziejski. Prowadzimy zajęcia dydaktyczne z homiletyki.

Jeżeli szukasz rekolekcjonisty, misjonarza, wykładowcy lub kaznodziei, który wygłosi konferencję tematyczną, powie kazanie odpustowe, poprowadzi warsztaty albo dzień skupienia, skontaktuj się z nami.